suche igłowanie

Suche igłowanie

Na czym polega suche igłowanie i w jaki sposób może pomóc Ci w uśmierzeniu bólu?

Czym jest suche igłowanie?

Jest to zabieg, w którym terapeuta umieszcza cienką igłę w uprzednio zlokalizowany tkliwy punkt na przebiegu mięśnia. Aplikacja ta pozwala na złagodzenie bólu mięśniowego spowodowanego wystąpieniem bolesnego punktu spustowego. Termin „suche igłowanie” oznacza, że igła aplikowana w ciało pacjenta, nie wprowadza do organizmu żadnych płynów. Zabieg ten jest w znacznej większości przypadków zupełnie bezbolesny, a jedyne odczucie pacjenta to lekkie ukłucie towarzyszące wbiciu igły.

Jakie są wskazania?

Wskazaniem do wykonania zabiegu suchego igłowania są przede wszystkim obecne mięśniowo-powięziowe punkty spustowe, które wykrywa palpacyjnie terapeuta. Bolesny punkt zlokalizowany przez terapeutę powinien odwzorowywać ból z którym zgłosił się do nas pacjent. Igłowanie na sucho rzadko wykorzystujemy jako samodzielną procedurę. Najczęściej stosujemy je jako wsparcie dla innych metod fizjoterapeutycznych.

Jakie są przeciwwskazania?

Zdecydowanym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu suchego igłowania jest nierzadko występujący strach pacjenta przed igłą. Ostry stan chorobowy, obrzęk limfatyczny, zaburzenia krzepnięcia krwi czy zaburzony układ odpornościowy to najistotniejsze dolegliwości przy których suche igłowanie nie powinno być stosowane. W związku z tym przed wykonaniem suchego igłowania terapeuta powinien przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem oraz poznać jego historię chorobową po to, aby wykluczyć czynniki które mogą być przeciwwskazaniem do jego zastosowania.

Pamiętaj, że możesz się do nas umówić, a na pewno ulżymy Ci w bólu! Skontaktuj się z nami!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *