Masaż sportowy, regeneracja Opole

Moją misją jest pomoc jak największej liczbie osób w poprawie ich zdrowia fizycznego i ogólnego samopoczucia. W związku z tym dążę do zapewnienia im najwyższej jakości masażu powięziowego i regeneracji, a to przekłada się bezpośrednio na poprawę jakości życia każdego, kto zdecyduje się na skorzystanie ze świadczonych przeze mnie usług. Usługi masażu powięziowego i regeneracji są dostępne dla wszystkich. Współpracuję zarówno z osobami prywatnymi, jak i z klubami i drużynami sportowymi. Serdecznie zapraszam do skorzystania z masażów powięziowych i regeneracyjnych, jakie wykonuję w moim gabinecie, który mieści się w Opolu.

Nasze zabiegi

Zabiegi są stosowane w sytuacjach, gdy mięśnie są zbyt napięte, a to wywołuje ból, który niekorzystnie wpływa na jakość życia. Napięcie mięśniowe może wystąpić z wielu powodów. Zwykle przyczyną jest nadmierna aktywność fizyczna, przebywanie dłuższy czas w jednej pozycji oraz stres. W ramach terapii manualnej, wykonuję masaże tkanek głębokich oraz masaże powięziowe.

Masaż tkanek głębokich

Forma masażu leczniczego bezpośrednio zwiększającego gibkość i ruchomości tkanek miękkich. W zależności od potrzeb może być bardzo powierzchowny, skupiający się na tkankach powierzchownych, bądź tych położonych dużo głębiej. Wszystko zależy od problemu z jakim przychodzi pacjent.

Masaż tensegracyjny

Forma masażu polegająca na koncepcji taśm anatomicznych, znosząca naprężenia w ciele pacjenta rozprowadzone wzdłuż podstawowych płaszczyzn ruchu oraz kierunku przebiegu włókien mięśniowych.

Masaż regeneracyjny

Jedna z najlepszych form odnowy biologicznej. Usługa wykonywana jest za pomocą urządzenia do kompresyjnego masażu pneumatycznego w połączeniu z użyciem pistoletu do masażu wibracyjnego co daje znaczne uczucie ulgi po ciężkich treningach lub dniach w pracy. Pomaga to też przyśpieszyć regenerację, obniżyć uczucie bólu mięśniowego i zmęczenia poprzez odprowadzenie krwi żylnej i limfy oraz usunięcie metabolitów z tkanek miękkich.

O NAS

Mgr fizjoterapii, terapeuta manualny, trener przygotowania motorycznego. Od 2015 roku pracuję w zawodzie fizjoterapeuty, który stał się również moją życiową pasją. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez liczne kursy, szkolenia i książki o tematyce terapeutycznej, co pomaga mi z każdym dniem stawać się lepszym terapeutą. Na swojej ścieżce zawodowej miałem już przyjemność pracować m.in. z kadrą narodową łyżwiarstwa szybkiego na krótkim torze, pierwszoligowym klubem piłki nożnej Odra Opole oraz wieloma innymi sportowcami z poziomu światowego i europejskiego. Na co dzień prowadzę własną praktykę terapeutyczną w prywatnym gabinecie. Poza fizjoterapią innymi moimi pasjami jest szeroko pojęta przyroda i biologia oraz sport.

Odzyskaj siły i stań ponownie na nogi

Jakie korzyści płyną z uczęszczania na masaż powięziowy, czy też regeneracyjny? Do najpopularniejszych zalet zalicza się:
  • zwiększony zakres ruchu,
  • lepsze samopoczucie,
  • obniżenie ciśnienia krwi,
  • odprężenie po ciężkim dniu pracy,
  • zmniejszone napięcie i bolesność mięśni,
  • skrócenie czasu kontuzji,
  • zmniejszona pobudliwość neurologiczna,
  • zmniejszone skurcze mięśni,
  • lepszy sen.

Osobom aktywnym masaż sportowy/powięziowy pomoże zwiększyć wydajność całego organizmu. Dobrze utrzymane mięśnie pozwolą szybciej biegać, pływać, wyżej skakać itd.

Podsumowując, masaże sportowe/powięziowe i regeneracyjne mają wiele zalet zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Technika masażu, jaką wykonuję jest dostosowana do każdego pacjenta indywidualnie i skupia się na obszarach, które są najbardziej narażone na przeciążenia. Oferuję również specjalne pakiety grupowe skierowane do klubów sportowych oraz firm – po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu!

Szukasz specjalisty od masażu w Opolu?

Jako profesjonalista w zakresie wykonywania masażu powięziowego i regeneracyjnego, z przyjemnością odpowiem na każde pytanie. Zachęcam więc do kontaktu telefonicznego, a najlepiej osobistego w moim gabinecie mieszczącym się w Opolu. Wybierz preferowaną formę kontaktu i umów się na wizytę.

Copyright © 2020 Fizjofaktoria – fizjoterapeuta Opole | Stworzone przez Filip Hanasz | Polityka Prywatności