Rehabilitacja i terapia manualna Opole

Rehabilitacja to proces leczenia, w skład którego wchodzą terapia manualna, fizykoterapia oraz trening medyczny – wszystkie te „narzędzia” stanowią podstawę leczenia w pracy każdego fizjoterapeuty. Wspomniane wcześniej specjalistyczne formy usprawniania pacjenta pozwalają zmniejszyć dolegliwości bólowe, zwiększyć zakres ruchomości stawów oraz zmniejszyć ewentualny obrzęk. Jako wykwalifikowany i doświadczony fizjoterapeuta zajmuję się głównie:

  • terapią manualną,

  • rehabilitacją sportową,

  • rehabilitacją stanów przeciążeniowych

  • rehabilitacją pourazową,

  • rehabilitacją pooperacyjną,

  • fizykoterapią.

Wszystkie osoby zmagające się z bólem pooperacyjnym lub pourazowym, zapraszam do skorzystania z zabiegów w moim gabinecie.  Oferuję również pakiety opieki fizjoterapeutycznej dla klubów sportowych i firm.

Zaufaj profesjonalistom

Do każdego przypadku podchodzę z wielkim zaangażowaniem i układam indywidualny plan leczenia. Zwykle obejmuje on kilka różnych terapii, w zależności od stanu zdrowia pacjenta i typu doznanego urazu lub przeciążenia. Niektóre zabiegi z zakresu rehabilitacji mogą koncentrować się na wyrównaniu dysbalansu napięcia mięśniowego, podczas gdy inne mogą skupiać się na zwiększeniu zakresu ruchomości poszczególnych stawów. Zaufaj mi, a zrobię co w mojej mocy, aby zlikwidować przyczyny bólu, obrzęk, zminimalizować stan zapalny i poprawić jakość ruchu.

Jako wykwalifikowany specjalista w zakresie przeprowadzania rehabilitacji sportowej, rehabilitacji pooperacyjnej i pourazowej w Opolu, rozumiem z jakimi ograniczeniami ciała mierzą się pacjenci. Znam wiele skutecznych metod, dzięki którym pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszych zabiegach terapii manualnej.

Rehabilitacja - nasze zabiegi

 

Rehabilitacja składa się z terapii manualnej, która jest bezpieczną oraz nieinwazyjną metodą leczenia. W swojej pracy staram się stosować różnorodne techniki, które pomagają łagodzić ból i przyspieszać gojenie tkanek. Metody te pomagają również uelastyczniać blizny i minimalizować obrzęk.

Zabiegi i metody którymi pracuję podczas przeprowadzania rehabilitacji pacjentów:

1. Pinoterapia – metoda terapeutyczna polegająca między innymi na uciskaniu, bądź bodźcowaniu określonych punktów lub obszarów ciała za pomocą specjalnych narzędzi (pinów lub katów), w celu poprawienia trofiki oraz normalizacji napięcia tkanek w ciele pacjenta.

2. Funkcjonalna osteopatia i integracja – delikatna terapia manualna polegająca na technikach oscylacyjnych wszystkich stawów w ciele człowieka, poprawiająca funkcjonowanie i napięcie tkanek w ich obrębie, co niweluje objawy bólowe.

3. Terapia nerwowo-mięśniowa – terapia polegająca na tzw. kinezjologii stosowanej. Jest to metoda diagnostyczna szukająca pierwotnych przyczyn dysbalansu napięciowego w ciele, spowodowanego nadmiernym bodźcowaniem układu nerwowego, w miejscach które uległy urazom, wypadkom i operacjom, lub bodźcowane są czynnikiem chemicznym, np. nietolerancją pokarmową lub alergiom.

4. Manipulacje stawowe metodą Ackermanna – techniki manipulacyjne stawów kręgosłupa, w celu „skorygowania” nieprawidłowego ustawienia poszczególnych kręgów lub stawów krzyżowo-biodrowych.

5. Masaż tkanek głębokich – terapia powięziowa poprawiająca elastyczność i funkcjonowanie tkanek miękkich w ciele pacjenta, co skutkuje poprawą mobilności i zmniejszenie objawów bólowych.

6. Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych – niwelowanie napiętych punktów na przebiegu mięśni za pomocą kompresji, które powodują ograniczenia ruchomości oraz dysbalans mięśniowy w ciele pacjenta.

7. Suche igłowanie – metoda niwelowania i usuwania punktów, które utrudniają, zaburzają prawidłową pracę narządu ruchu. Poprawia ruchomość struktur anatomicznych względem siebie, udrożniają przepływ krwi, poprawiają ślizg nerwów oraz niwelują napięcia w ciele pacjenta.

8. Hirudoterapia – terapia pijawką lekarską. Stosowana nie tylko na duże obrzęki, ale też na choroby związane z układem krążenia, oczyszczaniem organizmu z toksyn i wielu, wielu innych.

9. Kinesiotaping – tzw. plastrowanie dynamiczne. Kinesiotaping służy do podtrzymania efektów terapii poza gabinetem; poprawia krążenie, biomechanikę oraz ślizg tkanek.

10. Elektrostymulacja – (rodzaj fizykoterapii) zabiegi przy użyciu elektrostymulatora wysyłającego impulsy elektryczne do mięśni powodując ich skurcze. Działa przeciwbólowo lub wzmacniająco na tkanki mięśniowo-powięziowe.

O NAS

Mgr fizjoterapii, terapeuta manualny, trener przygotowania motorycznego. Od 2015 roku pracuję w zawodzie fizjoterapeuty, który stał się również moją życiową pasją. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez liczne kursy, szkolenia i książki o tematyce terapeutycznej, co pomaga mi z każdym dniem stawać się lepszym terapeutą. Na swojej ścieżce zawodowej miałem już przyjemność pracować m.in. z kadrą narodową łyżwiarstwa szybkiego na krótkim torze, pierwszoligowym klubem piłki nożnej Odra Opole oraz wieloma innymi sportowcami z poziomu światowego i europejskiego. Na co dzień prowadzę własną praktykę terapeutyczną w prywatnym gabinecie. Poza fizjoterapią innymi moimi pasjami jest szeroko pojęta przyroda i biologia oraz sport.

Jak wyglądają wizyty

Rehabilitacja i proces terapii manualnej musi być planowany indywidualnie do każdego przypadku w kontekście całościowego funkcjonowania pacjenta. Żaden uraz nie przebiega jednakowo u każdego. Dlatego też przeprowadzam dokładny wywiad z pacjentem, przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia. Ważne jest by pacjent udzielił informacji z jakimi urazami, operacjami lub chorobami zmagał się w przeszłości oraz z jakimi boryka się obecnie. Metody rehabilitacji są dobierane tak aby pacjent został wyleczony i postawiony na nogi jak szybko jest to możliwe. Na każdą wizytę warto jest przynieś lekki strój zmienny, nieutrudniający terapii oraz duży ręcznik kąpielowy.

Zachęcam również do stałej współpracy kluby sportowe i firmy – oferuję miesięczne pakiety grupowe opieki rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznej, fizykoterapii i terapii manualnej, w promocyjnych cenach.

Rehabilitacja w sensie ogólnym dzielona jest na 3 fazy:

Faza I obejmuje gojenie się tkanek, minimalizację obrzęku i stanu zapalnego.

Faza II związana jest z poprawą zakresu ruchomości i wyrównywaniu dysbalansu napięciowego w ciele pacjenta.

Faza III — to wprowadzanie ćwiczeń korygujących nieprawidłowe wzorce ruchowe oraz wzmacniających słabsze grupy mięśniowe.

Szukasz dobrego rehabilitanta w Opolu?

Jeśli jesteś zainteresowany moimi usługami – rehabilitacją pourazową, pooperacyjną, rehabilitacją sportową, terapią manualną, rehabilitacją stanów przeciążeniowych, terapią manualną i fizykoterapią – zachęcam Cię do skontaktowania się ze mną w celu omówienia szczegółów i zarezerwowania wizyty w moim gabinecie w Opolu. W razie pytań o pakiety miesięczne dla firm i klubów sportowych proszę o kontakt telefoniczny, mailowy bądź osobisty.

Copyright © 2020 Fizjofaktoria – fizjoterapeuta Opole | Stworzone przez Filip Hanasz | Polityka Prywatności